Çatı Su İzolasyon Uygulaması

Çatı su izolasyon uygulaması, bina ve yapıların en çok UV ışınlarına ve sert iklim şartlarına maruz kalan en çok yaşlanma gören bölümleri çatılarıdır.

Bu bölümleri iklim şartlarından etkilenmeyecek duruma getirilmesine çatı su izolasyonu denir. Çatı su izolasyon da iki bileşenli kolay uygulanabilen bir malzeme kullanılır. 

Avrupa ve Türkiye genelinde çatı su izolasyon yapılmaktadır. Bu işlemde kullanılacak malzemeler dayanıklı olmalıdırlar.

Günümüz insanlarının en temel ihtiyaçları arasında artık ev çatı su izolasyon ile ilgili diğer giderlerde bulunuyor.

Ev ile alakalı ihtiyaç sıralamalarının başında çatı su izolasyon ve çatı izolasyon kaplama gelmekte.

Çatı bakımının belirli süre aralığıyla yapılması gerekmektedir. Yapılmadığı durumunda evin bazı kesimlerinde rutubet ve su sızıntıları gibi kötü sonuçlar oluşabilir.

Tabi ki bunları yaşamak istemeyiz.Bu nedenle mevsim geçişlerinden önce çatı bakım, onarımının ve çatı su izolasyonunun yapılması gerekmektedir. 

Nedeni ise çok basit artık küreselleşmeye başlayan bir dünyanın içinde yaşıyoruz ve küreselleşmenin bize getirdikleri arasındaki en büyük etkenlerden biri mevsim değişikliği, mevsim değişikliğinin artmış olduğu m2 başına km başına yağmur düşme olasılığını artırmış bulunmaktadır.

İşte bu nedenlerden dolayı evin ihtiyaçları da artmış bulunmakta. 

Çatı su ve izolasyon kaplaması hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse :

  • Çatı ve teraslar için geliştirilmiş olan polyüretan elastomerik membran oluşturan su izolasyonu, sıvı uygulama malzemesidir.
  • Kolay uygulanabilen sıvı su izolasyon membranıdır, değişik ve özel şekillerdeki bahçe dizaynlarında bile hızlı, kolayca, eksiz uygulamaya imkan verir.
  • Çatı izolasyonu yapılmadan önce (isteğe bağlı olarak) su veya ısı yalıtımı yapılır ki herhangi bir aksaklık olmasın diye çatlaklar kırıklar vs. gibi ufak pürüzler gözlemlenir ve uygulama sürecinin gidişatı belirlenir.

Bunun üzerine uygulama süresi başlar. Fakat bu tarz işlemler yapılırken hava şartlarının gözlemlenmesi gerekir.

Yeni yapıların yaptırmak zorunda olduğu çatı izolasyonu birçok mal sahibinin önem verdiği bir konudur.

Eğer kaliteli bir Çatı İzolasyonu yaptırmak istiyorsanız lütfen diğer sitelerimizi de ziyaret ediniz veya bizi arayınız.

Keşif ve Teknik Bilgi için Tıklayın.

Yorum yaz

Lütfen izolasyonla alakalı ve önerilerinizi şikayetleriniz belirtebilirsiniz, sorunlarınızı yazabilirsiniz