Sprey Polyurea Uygulaması

Sprey Polyurea Hakkında Kısa Bilgiler

Sprey polyurea malzeme detayı, Avrupa ve Türkiye genelinde yapılan sprey polyurea kaplaması artık yaygınlaştı.

Su izolasyon malzemesi olan sprey polyurea ek yeri veya darbeye karşı malzemenin %100 elastik olması ile yüksek performans göstermektedir.

Günümüz problemlerinden biri olan yalıtımsız binaların yaşamış olduğu su sızıntı problemleri.

Su sızıntı problemlerinden kasıt ise yalıtımsız yapılmış olan binalar. İçinde bulunduğumuz yapılarda ya da içinde bulunduğumuz çalışma ortamlarında betonarme yapılarda oldukça çok karşımıza çıkmakta.

Şimdi kendimize şu soruyu soralım binaların başına neden kaynaklı bu tarz olaylar geliyor? -Evet, cevabı çok basit binanın inşası sırasında veya sonrasında oluşan çatlaklar veya toprak altından ya da çatıdan kaynaklı olan su sızıntıları’dır.

Kısaca evlerimizin mutfak, banyo, çatı gibi yerleri su sızıntılarına daha bir elverişli çünkü rutubetin oluştuğu en basit yerlerdir ve buharlaşmanın yapmış olduğu terleme ile birlikte oluşan su sızıntıları vardır.

Sprey polyurea su yalıtımı konusuna ilişkin yapısal ve yüzeysel olmak üzere 2 çözüm şekli vardır.

Derz şekline girdiği bohçalama gibi terimsel çözüm yollarını kapsamaktadır(dışarıdan gelen su sızıntılarına karşı bu yöntem kullanılır. Yapının başına yapılan bir uygulama olup dıştan içe doğru uygulanır).

Neden Sprey Poluyrea der gibisiniz?

Binalara veya yapılara zarar veren en büyük etkenlerden birisi ise su’dur. Yapılara gelen su ile yapıların taşıyıcı kısımlarında çatlamalar, bozulmalar, yapının içinde bulunan malzemelerin pazalanma snucu yapının taşıma gücünü düşürmeye neden olur.

Yapılarımız:

Yağmur, kar, toprağın nemi, binanın inşa edildiği zemindeki yer altı suyu gibi dış kaynaklı, ıslak hacimlerde iç kaynaklı suya maruz kalır. Bu yüzden polyurea su yalıtım malzemesi, yeni nesil teknolojidir.

Polyurea, hızlı şekilde reaktive ve neme duyarsız bir kaplama özelliği, yüksek elastikiyet ve 6000 psi(40MPa) çekme gücüne sahip, % 500 uzama üzerine elastik ve karbona en yakın sert bir kaplama sistemidir.

Yapılan uygulama sonunda yalıtımsız dahi olsa binalar su sızıntıları bir nebze de olsa engellenebilmektedir.

Eğer kaliteli bir Sprey Polyurea yaptırmak istiyorsanız lütfen diğer sitelerimizi de ziyaret ediniz veya bizi arayınız.

Yorum yaz

Lütfen izolasyonla alakalı ve önerilerinizi şikayetleriniz belirtebilirsiniz, sorunlarınızı yazabilirsiniz