Bina izolasyon Hakkında Bilgi

Püskürtme çatı su izolasyon kaplaması
Çatı sprey polyurea kaplaması

Bina izolasyon hakkında bilgi; Bina yalıtımı herhangi bir amaç için bir izolasyon olarak kullanılan bir binada herhangi bir nesneye geniş anlamına gelir. Binalarda yalıtım çoğunluğu için olsa da termal amacıyla, terim için de geçerlidir ses yalıtımı , yangın yalıtımı ve izolasyon etkisi (endüstriyel uygulamalar kaynaklanan vibrasyonları gibi).

Genellikle bir yalıtım malzemesi aynı anda bu fonksiyonların çeşitli gerçekleştirme kabiliyetini için seçilecektir.

Isı Yalıtımı Isı yalıtımı binalarda ulaşmada önemli bir faktördür termal konfor yolcular için. İzolasyon istenmeyen ısı kaybı veya kazancı azaltır ve enerji taleplerini azaltabilir ısıtma ve soğutma sistemleri. Bu mutlaka yeterli sorunları ile uğraşmak değildir havalandırma ve ya düzeyini etkilemez olabilir ses yalıtımı.

Bina izolasyon hakkında bilgi; Dar anlamda izolasyon sadece başvurabilirsiniz yalıtım malzemeleri gibi ısı kaybını yavaşlatmak için istihdam: selüloz, cam yünü, taş yünü, polistren, üretan köpük, vermikülit, perlit, ahşap lif, bitki lifi (esrar, keten, pamuk, mantar, vb), bitki saman, hayvan lif (koyun yünü), çimento ve toprak ya da toprak, aynı zamanda tasarım ve ısı transferi ana modları ele teknikleri bir dizi içerebilir – iletim, radyasyon ve konveksiyon malzemeleri. 

Bina izolasyon hakkında bilgi;

Yalıtımın etkinliği yaygın olarak değerlendirilir R-değeri metrik (SI) ve ABD bilinen, 0.176 kez ikincisi olan eski – iki tane olmak üzere. Tavan için, onu en azından R-38 (ABD mutat, R-6.7 metrik). Olması tavsiye edilir  Ancak, bir R-değeri dikkate her bina için inşaat ya da yerel çevresel faktörlerin kalitesini almaz .

İnşaat kalitesi sorunları yetersiz buhar bariyerleri ve taslak-geçirmezlik ile ilgili sorunlar bulunmaktadır. Buna ek olarak, özellikler ve yalıtım malzemesinin kendisinin yoğunluk önemlidir.

Planlama 

Ne kadar izolasyon bir ev olmalı bina tasarımı, iklim, enerji maliyetleri, bütçe ve kişisel tercihinize bağlıdır. Bölgesel iklimler farklı gereksinimler için yapmak. İnşaat kodlar sadece yürütmem belirtmek; kod gerektirdiğinin ötesinde yalıtım sık sık tavsiye edilir.

Bir binanın yalıtım stratejisi enerji transferi ve hareket ettiği yönü ve yoğunluğu modu dikkatli bir göz dayalı olması gerekmektedir. Bu, gün boyunca ve mevsimlere göre değiştirebilir. Bu özel durum uyacak uygun bir tasarım, malzeme ve yapı tekniklerinin doğru kombinasyonu seçmek önemlidir.

Eğer yalıtım eklemek gerekir olup olmadığını belirlemek için, öncelikle zaten ev ve nerede ne kadar yalıtım var bulmak gerekir. Nitelikli ev enerji denetçi bir bütün ev rutin bir parçası olarak bir yalıtım kontrol içerecektir enerji denetim.

Soğuk iklimler

Soğuk havalarda, temel amacı bina dışına ısı akışını azaltmaktır. Bina zarf bileşenleri – pencere, kapı, çatı, duvarlar, ve hava sızma bariyerler – ısı kaybı tüm önemli kaynaklarıdır; [6] [7] bir başka iyi yalıtılmış bir evde, pencere daha sonra ısı önemli bir kaynak olacaktır transferi.

 [8] standart cam için yapılan ısı kaybı direnci karşılıkR-değeri yaklaşık 0.17W / m o 2 / K [9] (camyünü tabakaları için 2-4W / m 2 / K o kıyasla [10 ] .) Zarar iyi azaltılabilir weatherisation , dökme izolasyon ve yalıtkan olmayan (özellikle solar kaplaması olmayan) cam miktarı en aza indirgenmektedir.

Kapalı termal radyasyon da spektral selektif (düşük-e, ile bir dezavantaj olabilir , düşük emisyon ) cam. Bazı yalıtımlı cam sistemleri, üçlü R değerleri için iki katına çıkarabilir.

Sıcak iklimler 

Sıcak koşullarda, ısı enerjisinin büyük kaynağı güneş ışınımı.  Bu doğrudan pencerelerden binalar girebilir ya da bina kabuğundaki ısı transferini arttıran, ortam daha yüksek bir sıcaklığa bina kabuk ısı olabilir. Güneş Isı Kazanç Katsayısı (SGHC) standart tek cam (güneş ısı geçirgenliği bir ölçüsü) etrafında 78-85% olabilir. Güneş kazanç yeterli gölgeleme azaltılabilir Güneş, açık renkli çatı , spektral seçici (ısı-yansıtıcı) boyalar, kaplamalar ve çeşitli yalıtım türleri zarfın geri kalanı için. 

Özel kaplanmış cam % 10 civarında SHGC azaltabilir. Parlak engelleri tavan alanlarda son derece etkili olan Sıcak iklimlerde. Bu uygulamada, onlar çok daha etkin, sıcak iklimlerde soğuk iklimlerde daha vardır. Aşağıya doğru ısı akışı için, konveksiyon zayıf ve radyasyon bir hava alanı genelinde ısı transferi hakimdir. Parlak engelleri etkili olması için yeterli hava boşluğu bakmalıdır.

Da soğutma klima sıcak, nemli bir iklimde istihdam ise, o bina zarf mühür özellikle önemlidir. Nemli hava sızmasına neminin önemli enerji israfına neden olabilir. Öte yandan, bazı bina tasarımları etkili çapraz havalandırma yerine hakim esintiler konvektif soğutma sağlamak için da soğutma klima dayanmaktadır.

Bina zarf

Termal zarf bir evde koşullandırılmış ya da yaşam alanı tanımlar. Tavan veya bodrum ya da bu alana dahil olabilir veya olmayabilir. Içten dışa bir hava akımı önemli ölçüde azaltılması, konvektif ısı transferini azaltmak için yardımcı olabilir. 

Düşük konvektif ısı transferi sağlanması da inşaat (bina için dikkat gerektirir Weatherization ) ve yalıtkan malzemelerin montajının doğru.

Bir binaya az doğal hava akışı, daha fazla mekanik ventilasyon insan konforunu desteklemek için gerekli olacaktır. Yüksek nem hava akımı eksikliği ile ilişkili önemli bir sorun, neden olabiliryoğunlaşmayı , inşaat malzemeleri, çürüyen ve gibi mikrobiyal büyümeyi teşvik küf ve bakteri .

Nem de büyük ölçüde (aşağıya bakınız) bir ısı köprüsü oluşturarak yalıtım etkinliğini azaltabilir. Hava değişimi sistemler aktif veya pasif bir şekilde bu sorunları çözmek için dahil edilebilir.

Termostat kontrol sistemlerinin doğasında hissettiklerinizi bir eserdir dış hava, ile istenmeyen sürekli hava değişimi, bazı kaçınılmazdır. Bu termostatlar genellikle açık ve kapalı ısıtma sistemi döngüleri olarak 2 derece Fahrenheit (yaklaşık 1 santigrat) döngüsüne 1 kapalı hava sıcaklığı gerektirir. Klimalı zarf hava genişler ve sözleşmeler gibi dış hava ile 0.2% 0.4% hacim karşılığında bu döngü her sonuçları.

Böylece 27.000 metreküp hacmi ve her on dakikada bir bisiklet, bir ısıtma / soğutma sistemine sahip 9 metrelik tavanları ile 3000 metrekare ev 24 saatlik bir süre içinde 15400 kübik feet 7700 alışverişinde bulunacaklar. Bu gelen, koşulsuz hava ısıtma ve soğutma sistemleri ve enerji tüketicilere ek maliyetler sonuçlarına ek bir yük yerleştirir. Isıtma / soğutma yükü yarısı ısıtma / soğutma sistemi kapasitesine eşit İlginçtir ki, ısıtma / soğutma sisteminin bir bisiklet frekans maksimumdadır.

Termal köprü

Isı köprüleri ısı iletimi meydana gelmesine izin bina zarf içinde noktalarıdır. Isı en az direnç yolu akar yana, termal köprüleri kötü enerji performansına katkıda bulunabilir. Bina izolasyon hakkında bilgi; Bir ısı köprüsü malzemeler ısı-akım ısı yalıtımı ile kesilmez edildiği, bir sıcaklık farkı boyunca sürekli bir yol oluşturmak oluşturulur. Fakir izolatörlerdir yaygın yapı malzemeleri dahil cam ve metal .

Bir yapı tasarımı yapının bazı bölgelerinde yalıtımı için sınırlı bir kapasiteye sahip olabilir. Ortak bir inşaat tasarım ısıl köprüler ahşap veya çelik çivi ve yaygın olduğu damızlık duvarlara dayanmaktadır kirişlerin tipik olan, sabitlenmiş metal. En sık yeterli yalıtımı eksikliği önemli alanlarda binaların köşeleri vardır ve izolasyon kaldırılmış veya vb elektrik kutuları (prizleri ve anahtarları), sıhhi tesisat, yangın alarm donanımları, gibi sistem altyapısı, yer açmak için yerinden edilmiş alanlar

Isı köprüleri aynı zamanda tam olarak izole önce dış duvar bölümlerini kapama, örneğin, koordine olmayan yapılar ile oluşturulabilir. Yalıtım yoksun olan duvar boşluğu içinde erişilemez boşlukların varlığı termal köprü bir kaynak olabilir.

Transfer ısı yalıtım bazı şekilleri daha kolay bir ıslak ve bu nedenle de, bu durum bir ısı köprüsü meydana getirebilir.

İndirgeyici: ısı iletimi, aşağıdakilerden herhangi biri ile en aza indirilebilir kesit alana köprülerin, köprü uzunluğunu artırmak veya ısıl köprüler sayısının azaltılması.

Bina izolasyon hakkında bilgi; Isı köprüsü etkisini azaltıcı bir yöntem yalıtım levhası montajı (örneğin köpük tahta EPS XPS, ahşap lif levha vardır dış dış duvarın üzerinden vs.) Başka bir yöntem olup, duvar içine bir ara ısı yalıtımlı kereste çerçeve kullanıyor.

Malzemeler

Toplu İzolasyon ve Yansıtıcı İzolasyon – bina izolasyonu iki tipi vardır. Çoğu binalar toplam inşaat yalıtım sistemini oluşturan iki tip bir arada kullanın. İletim, Konveksiyon ve Radyasyon – kullanılan yalıtım tipi ısı transferini binanın üç biçimlerinin her maksimum direnç oluşturmak için eşleştirilir.

İletken ve konvektif izolatörleri (‘Toplu yalıtım’)

Toplu izolatörler iletken ısı transferi ve konvektif akışını içine veya bir binadan dışarı birini engellemek. Yoğun bir malzeme daha iyi ısıyı erecek. Hava, düşük bir yoğunluğa sahip olduğundan, hava, çok zayıf bir iletkendir ve bu nedenle iyi bir yalıtkan hale getirir. Bina izolasyon hakkında bilgi; Iletken ısı transferini karşı yalıtım lifleri, iç köpük veya plastik kabarcıkların arasında ve tavan gibi boşluklar bina hava boşlukları kullanır. Havalandırma veya radyasyon ile soğutma için yeterli hükümler, bu bir aktif soğutmalı veya ısıtmalı bina faydalıdır, ama bir pasif soğutmalı binada bir sorumluluk olabilir ihtiyaç vardır.

Radyan ısı bariyerleri

Parlak engelleri hava alanı boyunca radyant ısı transferini azaltmak için bir hava alanı ile birlikte çalışır. Parlak ya da yansıtıcı izolasyon yerine onu absorbe veya geçmesine izin ya ısıyı yansıtır.Yukarı ısı akışı konveksiyon yoluyla egemen olma eğilimindedir, çünkü Parlak engellerin çoğu, aşağı ısı akışını azaltarak kullanılan görülür. Bu tavan, tavan ve çatılar için, onlar sıcak iklimlerde en etkili olduğu anlamına gelmektedir. Bina izolasyon hakkında bilgi; Onlar da serin iklimlerde ısı kayıplarını azaltıcı bir rol var. Bununla birlikte, çok daha büyük bir yalıtım dökme izolatör ek olarak (yukarıya bakın) ile elde edilebilir.

Bazı parlak engeller, spektral anlamda selektif ve tercihen diğer dalga göre infra-red radyasyon akışını azaltır. Örneğin , düşük emisyon (düşük-e) pencereler binaya ışık ve kısa dalga kızıl ötesi enerji iletimi ama iç döşemeleri tarafından üretilen uzun dalgalı kızılötesi radyasyonu geri yansıtır. Benzer şekilde, özel ısı-yansıtıcı boyalar daha görünür ışıktan daha ısı, ya da tersi yansıtmak mümkün.

Termal emisyon değerleri muhtemelen en parlak engellerin etkinliğini yansıtmaktadır. Bina izolasyon hakkında bilgi; Bazı üreticiler bu ürünler için bir ‘eşdeğer’ R-değerini alıntı ama R-değeri test tedbirler laboratuar ortamında ısı kaybı toplam beri bu rakamlar, yorumlamak zor, hatta yanıltıcı olabilir ve sorumlu ısı kaybı türünü kontrol etmez net sonucu (radyasyon, iletim, konveksiyon).  Kir veya nem bir film yayımcılığa değiştirebilir ve dolayısıyla radyan engellerin performans edebilirsiniz.

 

blank
Sprey izolasyon

Sprey izolasyon Timi