Çatı Asansör izolasyon Detaylı Bilgiler

MALZEME TANIMI
Çatı Asansör izolasyon Detaylı Bilgiler; Sprey polyurea hızlı kürlenebilen %100 katı, aromatik yapılı, esnek, iki bileşenli sprey polyurea malzemesidir.

Uygun şekilde hazırlanmış beton ve metal yüzeylere uygulanabilir. Son derece hızlı jel süresi sayesinde -30 ° C ‘ye kadar uygulamalar için uygundur.

Çatı Asansör izolasyon Detaylı Bilgiler;  Birçok uygulama sıcaklığında nem ve sıcaklığa duyarsızdır. Sprey polyurea yirmi saniye gibi çok kısa sürede dokunma kuruması sağlar, kürlendikten sonra 400% uzama ve 55 Shore D sertlik sağlar. Polyurea kaplama 1 m2 karede 4 ton basınca dayanıklı desti yapılıp;

ND izolasyon tarafından tastiklenmiştir.

*Asansör zeminin deki ilk bakılan zemindeki suların alınıp kurutulması. Bu etapdan sonra Zemin yüzeyin ve duvar kısmındaki, yüzeyin kaleikimle düzetilmesi ve zemindeki köşe pahlarının tamiratının yapılması.

*Bu etap da yüzey tamir ve yüzeylerin kurutma işleminden sonra, nem ölçer cihazla yüzeyin nemi ölçülüp sprey polyurea uygulamasına hazır olup olmadığının kontrolü. Çatı asansör izolasyon detaylı bilgiler;

*Bu etap dan sonra Saf sprey polyurea uygulamasının yapılmasını, ve kalınlık 2 milim uygun görülüp hava kabarcı veya benzer sorunların önlenmesi, uygulama sonrası kontrol edilip projenin teslim edilmesi.

Günümüz insanlarının en temel ihtiyaçları arasında artık ev ile ilgili diğer giderlerde bulunuyor. Ev ile alakalı ihtiyaç sıralamalarının başında çatı su izolasyonu ve çatı izolasyon kaplama gelmekte.
Nedeni ise çok basit artık küreselleşmeye başlayan bir dünyanın içinde yaşıyoruz ve küreselleşmenin bize getirdikleri arasındaki en büyük etkenlerden biri mevsim değişikliği, mevsim değişikliğinin artmış olduğu m2 başına km başına yağmur düşme olasılığını artırmış bulunmaktadır. İşte bu nedenlerden dolayı evin ihtiyaçları da artmış bulunmakta.

Çatı su ve izolasyon kaplaması hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse;

– Çatı ve teraslar için geliştirilmiş olan polyüretan elastomerik membran oluşturan su izolasyonu, sıvı uygulama malzemesidir. Kolay uygulanabilen sıvı su izolasyon membranıdır, değişik ve özel şekillerdeki bahçe dizaynlarında bile hızlı, kolayca, eksiz uygulamaya imkan verir.
– Çatı izolasyonu yapılmadan önce (isteğe bağlı olarak) su veya ısı yalıtımı yapılır ki herhangi bir aksaklık olmasın diye çatlaklar kırıklar vs. gibi ufak pürüzler gözlemlenir ve uygulama sürecinin gidişatı belirlenir. Bunun üzerine uygulama süresi başlar. Fakat bu tarz işlemler yapılırken hava şartlarının gözlemlenmesi gerekir.

blank
Sprey izolasyon

Sprey izolasyon Timi