Mantolama Hakkında Bilinmesi Gerekenler

sprey izolasyon mantoloma

Mantolama hakkında bilinmesi gerekenler; Dış cephede kullanılan yalıtım malzemesi olan mantolama hakkında kısa ve anlaşılır bilgi verelim. Tuğla olan binalarda mutlaka kaba sıva yaptırdıktan sonra uygulama yaptırınız.

Bunun nedeni eps, taş yünü vb gibi mantolamaların arka yüzleri tam dolgulu yapıştırma malzemesi olmalıdır.

Bu nedenle yalıtım yapılmadan evvel kaba sıva mutlaka yaptırınız. Soğuk ve sıcak hava daire içerisine köprü oluşturmayacağı şekilde sıkı ve eksiksiz uygulanmalıdır.

Yalıtım uygulamasında ısı köprüleri oluştuğnda yalıtımda verim ve tasarruf düşmektedir. Mantolama detaydır. Uygulama hakkını vererek yapılmalıdır. Yalıtım ezber bir uygulama değildir.

Radyan ısı bariyerleri

Parlak engelleri hava alanı boyunca radyant ısı transferini azaltmak için bir hava alanı ile birlikte çalışır. Parlak ya da yansıtıcı izolasyon yerine onu absorbe veya geçmesine izin ya ısıyı yansıtır.

Mantolama hakkında bilinmesi gerekenler; Yukarı ısı akışı konveksiyon yoluyla egemen olma eğilimindedir, çünkü Parlak engellerin çoğu, aşağı ısı akışını azaltarak kullanılan görülür. Bu tavan, tavan ve çatılar için, onlar sıcak iklimlerde en etkili olduğu anlamına gelmektedir. Onlar da serin iklimlerde ısı kayıplarını azaltıcı bir rol var. Bununla birlikte, çok daha büyük bir yalıtım dökme izolatör ek olarak (yukarıya bakın) ile elde edilebilir.

Bazı parlak engeller, spektral anlamda selektif ve tercihen diğer dalga göre infra-red radyasyon akışını azaltır. Örneğin , düşük emisyon (düşük-e) pencereler binaya ışık ve kısa dalga kızıl ötesi enerji iletimi ama iç döşemeleri tarafından üretilen uzun dalgalı kızılötesi radyasyonu geri yansıtır.

Benzer şekilde, özel ısı-yansıtıcı boyalar daha görünür ışıktan daha ısı, ya da tersi yansıtmak mümkün.

Mantolama hakkında bilinmesi gerekenler; Termal emisyon değerleri muhtemelen en parlak engellerin etkinliğini yansıtmaktadır. Bazı üreticiler bu ürünler için bir ‘eşdeğer’ R-değerini alıntı ama R-değeri test tedbirler laboratuar ortamında ısı kaybı toplam beri bu rakamlar, yorumlamak zor, hatta yanıltıcı olabilir ve sorumlu ısı kaybı türünü kontrol etmez net sonucu (radyasyon, iletim, konveksiyon). Kir veya nem bir film yayımcılığa değiştirebilir ve dolayısıyla radyan engellerin performans edebilirsiniz.

Sprey izolasyon

Sprey izolasyon Timi