Sürme Esaslı Su Yalıtım

Sürme esaslı su yalıtım; Çimento bazlı ve poliüretan, epoksi kaplama ve sürme yalıtım sistemleri.

Sürme su izolasyonu inşaatların bir çok alanında kullanılarak kaliteli bir su yalıtımı sağlamaktadır. Sürme izolasyon kolay uygulanan beton ve çeşitli yüzeylere daha iyi yapışma sağlayarak tutunur, yapıda oluşan çeşitli çatlak ile gözenekleri doldurarak ek yeri oluşmayan bir su yalıtımı tabakası sağladığı için tercih sebebidir. Sürme izolasyon yapılarımızda su ve nem yalıtımında kalıcı çözüm sunduğu için tercih edilmektedir.

Sürme izolasyon malzemeleri membran gibi malzemelere göre bir çok avantaja sahiptir.

Membran uygulamalarında genellikle yaşanan işçilik hatalarından dolayı yüzeydeki kusurların içeri su girmesine neden olurken sürme esaslı malzemelerde bu riskler tamamen ortadan kalkmaktadır.

ND Group inşaat; beton üzerinde gerekli tüm tamiratları yaparak sürme su yalıtımı malzemesini uygulamaktadır. Tamiratları yapılmadan uygulanan izolasyon sağlıklı olmayacaktır. Sürme esaslı su yalıtım;

Sürme Su İzolasyonu Çeşitleri

*Çimento esaslı malzemeler.
*Bitüm esaslı malzemeler.
*Akrilik esaslı malzemeler.
*Poliüretan esaslı malzemeler.

İletken ve konvektif izolatörleri (‘Toplu yalıtım’)

Toplu izolatörler iletken ısı transferi ve konvektif akışını içine veya bir binadan dışarı birini engellemek. Yoğun bir malzeme daha iyi ısıyı erecek. Hava, düşük bir yoğunluğa sahip olduğundan, hava, çok zayıf bir iletkendir ve bu nedenle iyi bir yalıtkan hale getirir.

 Iletken ısı transferini karşı yalıtım lifleri, iç köpük veya plastik kabarcıkların arasında ve tavan gibi boşluklar bina hava boşlukları kullanır. Havalandırma veya radyasyon ile soğutma için yeterli hükümler, bu bir aktif soğutmalı veya ısıtmalı bina faydalıdır, ama bir pasif soğutmalı binada bir sorumluluk olabilir ihtiyaç vardır.

blank
Sprey izolasyon

Sprey izolasyon Timi