Teras izolasyon

Sprey izolasyon ekibi olarak; Teras izolasyon kaplaması İstanbul anadolu veya avrupa yakasının içinde bir çok alanda yalıtım ve izolasyon anlamında problemler yaşanmaktadır. Polyurea sprey ürün uygulayıcısı olan firmamızda Teras izolasyon, ek yeri olmadan ısı köprüsü oluşmadan darbe dayanıklı teras, temel balkon vs. yerlerde kullanılmak, makine sayesinde uygulanmaktadır.

Katiyen meydana gelen kılcal çatlaklar, ve derz araların meydana gelebilecek bina oturmaların dan kaynaklanan çatlaklar su almasına imkân sağlanmaktadır. Teras izolasyon için dikkat edilmesi gerekli olanlar.

Teras izolasyon yalıtımında önemli olan nokta; betonarme yapı, şap, kale bodur gibi yapı elemanlarının katiyen hiç bir su yalıtımı sağlamaması sebebi su yalıtımı büyük önem kazanmaktadır. Bu nedenle katiyen yürüyüş ve kullanım alanları olmasında göz önünde bulundurulursa, betonarme tablanın su yalıtımına elverişli olması gereklidir.

Teras çatılarda betonarme tablanın inşaat aşamasından sonraki süreçlerde binanın oturması sebebiyle gözle görülmeyen hareketler sebebiyle kılcal çatlamalar meydana gelmektedir. Bu çatlamalar her ne kadar iyi bir tabla yapılmış olsa da su akıntılarının hızlı biçimde oluşmasına neden olur.

Teras çatılar su geçirme riskini her biçimde taşımaktadır. İster kılcal çatlaklar olsun ister olmasın. Gözle görülmeyen şeyler risk yoktur anlamına gelmez. Su, günümüzde durdurulması ve önlenmesi en zor maddedir.

Bu açıdan bakıldığından önlem almak vazgeçilmezdir.

Su, saydam bir yapıya sahip Oksijen ve Hidrojenden oluşan, sıvı halinde bütün açık gözenekli yüzeylerden rahatça geçebilen ve yapıda doğal olan bütün malzemelerden korunması gereken bir maddedir.

Bu açıdan bakıldığında su yalıtımı açık kat iyen her açıdan önem kazanmaktadır.

Sürekli gelişen yapı teknolojilerinde teras yalıtımı malzemeleri; su geçişine karşı koyarak mevcut gelen suyun uzun süre alta geçmesine izin vermeyen sistemin korunmasını sağlayan yüksek su izolasyonuna sahip ürünlerdir.

Ayrıca teras su yalıtımı ürünlerinin bazıları heterojen yapılı malzemelerin bir karışımı olarak ele alınabilir ve çoğunlukla hava dolu hücreleri saran, katı bir çeperden oluşan bir iskelet biçimindedir.

Teras izolasyon Uygulama; Teras izolasyon firmamız tarafından son teknoloji olan, mobil araçlarımızla uygulanır ve uzun ömürlü olan Polyurea 5 yıl veya 10 yıl garantilidir.

Teras izolasyon programlarını bugüne kadar yüzlerce yapıda uyguladık. Sitemiz içeriğinde referansları inceleyebilisiniz. Teras izolasyonu için daha ayrıntılı bilgi almak, teras izolasyon fiyatlarını öğrenmek dilerseniz hemen müşteri temsilcimizi arayabilirsiniz.

Ayrıca İstanbul içi her bölgede bu alanda bedava keşif desteğimizde bulunabilirsiniz.

Teras izolasyon nedir?

Teras izolasyonu nedir; teraslarda bulunan fayanslar izolasyon konusunda tek başlarına görev göremezler. Fayansların derz araları zaman geçtikçe yıpranırlar. Teras izolasyon yüzeyde, derz aralarında ufak ufak çatlamalar ve delikler oluşur bu delik ve çatlamalar gözle görülmezler.

Yağmur yağdığında derz aralarından su girer ve yavaşça fayans altındaki şapı su ile doldurmaya başlar. Şap artık tamamen su ile dolduktan sonra gözle görülür damlamalar meydana gelmektedir ve terasınız artık su kaçırmaya başlar.

Teras izolasyonu nedir ile ilgili kullanılan pek çok izolasyon ürünü bulunmaktadır. Bu ürünler sürme izolasyon yani el ile sürülen izolasyonlardır. Diğer izolasyonlar ise sprey olarak atılan izolasyonlardır. Sürme izolasyonların ömürleri teras üzeride uygulandıysa en fazla 5 yıldır. Şap altında ve fayans altına uygulanan sürme izolasyonların ömrü ise 7 ile 10 yıl arasında değişmektedir.

Sprey izolasyon ürünlerinin ömürleri kullanılan izolasyonun kalitesine ve yapılan işçiliğe bağlıdır. Her zaman kaliteli ürün ile kaliteli işçilik olduğu zaman yapılan iş te kaliteli olmaktadır.

Bir diğer teras izolasyon sistemi ise sprey olarak atılan izolasyon püskürtme sistemidir. Bu sistem el ile sürülen izolasyona kat ve kat oranla daha kalitedir. Neden sprey izolasyon? izolasyon sprey olarak uygulandığında gözle görülmeyen çatlak ve deliklere nüfuz ederek deliklerin ve çatlakların kapanmasını sağlayarak daha sağlam izolasyon sistemi sağlar. Püskürtme olarak atılan izolasyonun ek yeri olmaz. Ek yeri olmayan izolasyonun su kaçıracak bir yeri yoktur.

Teras izolasyon forum da püskürtme teras izolasyon öncesi zemin hazırlığı çok önemlidir. Yapılan zemin hazırlığı son kat izolasyonun ömrünü belirler. Zemin hazırlığında son kat izolasyonun öncesinde uygulanan astarlama işlemi kesinlikle özen ve titizlikle yapılmalıdır. Zira zemin hazırlığı ve astarlama kötü yapılırsa yapılan son kat izolasyonun ömrü de az olacaktır ve ya su kaçırmaya başlayacaktır. Zemin hazırlığında yapılacak işlemler önce zemin de toz kalmayacak şeklinde zemin temizlik araçları ile temizlenmektedir.

Daha sonra zemine uygun olan astarlama işlemi yapılmalıdır. Zemine uygun olan astar kesinlikle doğru tercih edilmelidir. Her zemine aynı astar uygulanmaz.

Zeminlere göre astar uygulaması uzman bilir kişi tarafından seçilip uygulanmalıdır. Daha sonra zemin temizliği ve astarlama işlemi yapıldıktan sonra son kat izolasyonu yapılmaktadır.Teras izolasyon fanyans üzerine sprey polyurea malzemesi uygulama yapılması resim de görüldüğü gibi uygulanıyor. Teras izolasyon fiyatların da polyurea kaplama metre kare üzerinden belirlenmektedir.

Teras izolasyonu nedir  veya adı üzerine genellikle teraslarımız da su kaçağı veya ısı izolasyonuyla alakalı sorunlarımız mevcut olup ters tavanlarımız da küflenme ve su kaçağı olmaktadır. Teras izolasyonu da yeni nesil izolasyon kaplama sistemleri gün geçtikçe kimyasalları da yeni teknolojiye doğru götürmektedir.

Günümüzde sprey polyurea teras izolasyonu vazgeçilmez bir su izolasyonu yalıtım sistemi olarak yaygınlaşmaktadır. Nd teras izolasyon kaplaması polyurea su yalıtım sistemiyle yapılan teras su izolasyon kalamarın da en iyi teras su izolasyon yalıtım sistemidir.

Teras su izolasyonu malzemesinin yüzeyin haline göre likit su izolasyon malzemesinin suyla inceltilmesi ve bir kat astarın çekilmesi gereklidir. Teras izolasyonu yapılıyorken yalıtım malzemesinin doğru kullanılmadığında su sızıntısının engellenmesi olası değildir.

üzerine
Kaplamanın üstüne taşan sıvı şu anda kurumadan nemli bir bezle silinmelidir. Zemin üstüne polimer programı gerçekleştirdikten sonra otekstil serilerek üstüne tekrar polimer uygulanmalıdır. Gerekli olan yerlerde astar uygulandıktan sonra üstüne ikinci kat polimer uygulanmalıdır. Teras su izolasyonu, rulo ya da Airless tabanca ile birlikte hazırlanan yüzey üstüne direkt tatbik edilir. Su yalıtımı peşinden ısı yalıtımını da sağlamak için teras alanına xps serilmeli ve üstüne tercihen demir donatılı tesviye şapı atılmalıdır. Yalıtım üstüne kaplama yapılmayacaksa ultraviyole ışınlara sağlam su yalıtım malzemesi tercih edilmelidir.

zemine
Temizlik işleminin sonrasında membran uygulamasının alanda tam tesir gösterebilmesi için su bazlı soğuk emülsiyon astarın zemine uygulanması gerekmektedir. Sonraki gün sprey polyurea zemine uygulandıktan 3 saniye sonra kuruduğu için üzerinde gezilebilir. Bir daha sonraki gün mobil vasıta içinde heyeti olan makine yardımıyla teras su izolasyonu malzeme zemine püskürtme şeklinde sprey tabancası ile birlikte gerçekleştirilir.

Zemin de herhangi bi kaplama şayet yok ise zemine kaplama vasıtası ile 4 katmandan meydana gelen bir kaplama ile birlikte probleminizi çözmekteyiz bunun için yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmeniz. Teraslara düşen yağmur sularının bir alanı eğim ve tahliye meseleleri yüzünden teras yüzeyinde kalarak zemine su sızmasına sebep olur.

uygulama
Polyurea programı her yıl değişik su yalıtım uygulamaları yapan lakin bir türlü net çare alamayan şahıs yahut kuruluşlar için harika bir tercih olabilir. Polyurea kaplama programı gerçekleştirilen teraslarda asla su kaçırma problemi görülmez. Özel makinesi vasıtası ile programı yapılabilen polyurea el ile birlikte sürülen epoksi tipi uygulama değildir.

Yalıtım yapılması için ideal koşullar sağlanmış yüzeylerde sür’atli ve pratik bir biçimde programı uygulanır. Membran izolasyona göre programı rahat ve devamlı çözümler sunmuş olduğu için son derece tercih edilmektedir. Bir daha sonraki adım uygulama yapacağınız alana astar uygulayın. Teraslarda su yalıtımı uygulamasının ilk ve en mühim adımı alanın hijyenikliği ve düzgün olmasıdır.

blank
Sprey izolasyon

Sprey izolasyon Timi